O warsztatach:

“Matematyczna Przygoda” to cykl 12 spotkań, w których uczestniczyć będą 4 grupy dzieci w wieku 5-8 lat. Dzieci podczas warsztatów pracować będą z innowacyjnymi klockami matematycznymi – Newmero, Incastro, PIX-IT. W przyjaznej atmosferze, bez stresu, w formie ciekawych gier i zabaw z klockami podnosić będą swoje kompetencje matematyczne. 

3 edycje warsztatów:

“Matematyczną Przygodę” będziemy przeżywać 3 razy. Za każdym razem do odkrywania matematycznego świata zaprosimy nowe grupy. Jeżeli nie uda Ci się zakwalifikować do aktualnego. edycji lub też Twoje dziecko nie osiągnęło jeszcze odpowiedniego wieku – nic straconego, we wrześniu będzie kolejna okazja! 

W oczekiwaniu na kolejne edycje zapraszamy do OTWARTEGO LABORATORIUM lub LABORATORIUM MALUCHA. 

1. edycja

wrzesień – grudzień 2019

2. edycja

styczeń – maj 2020

3. edycja

wrzesień – listopad 2020

Podczas 3. edycji programu pracować będziemy w następujących grupach i terminach:

1. GRUPA
grupa zamknięta!

dzieci rocznik 2015

poniedziałki

15:00 - 16:00

2. GRUPA

dzieci rocznik 2015-2014

poniedziałki

16:30 - 17:30

3. GRUPA

dzieci rocznik 2015-2014

wtorek

15:00 - 16:00

4. GRUPA
grupa zamknięta!

dzieci rocznik 2013-2012

wtorek

16:30 - 17:30

nabór do trzeciej edycji zamknięty!

Szczegółowy harmonogram zajęć:

Rola rodzica:

Zgodnie z założeniami programu rodzic jest aktywnym towarzyszem dziecka podczas “Matematycznej Przygody”. Nie oznacza to jednak, że bierze udział w warsztatach razem z dzieckiem 😉 

Zaprosimy wszystkich rodziców uczestników warsztatów do grupy na portalu Facebook, gdzie relacjonować będziemy postępy naszych młodych matematyków, podzielimy się naszymi pomysłami na zabawy matematyczne oraz podpowiemy jak wspierać Twoje dziecko w rozwoju matematycznych kompetencji, tak abyś mógł/mogła wspierać swoje dziecko w sposób efektywny, także po zakończeniu projektu. 

Zorganizujemy także 2 godzinne warsztaty dla rodziców, na których w sposób ciekawy opowiemy o edukacji matematycznej dzieci i spróbujemy przekonać Was do tego, że matematyka jest fascynująca, ciekawa i przede wszystkim naturalna dla dziecka. 

Zgłoszenia

1

wypełnienie formularza zgłoszeniowego

pierwszym krokiem jest formularz zgłoszeniowy, w którym znajduje się kilka pytań dotyczących matematyki w życiu Twojego dziecka oraz w Twoim. Twoje odpowiedzi nie będą w żaden sposób oceniane. Są nam potrzebne do oceny osiągnięcia rezultatów po zakończeniu projektu. 

UWAGA! WYPEŁNIENIE FORMULARZA NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z ZAKWALIFIKOWANIEM SIĘ DO PROGRAMU!

2

spotkanie z dzieckiem

Na przełomie sierpnia i września zaprosimy Ciebie oraz Twoje dziecko na spotkanie, na którym zbadamy poziom kompetencji i możliwości matematycznych Twojego dziecka. Badanie będzie miało formę wspólnej zabawy, podczas której dzieci wykonywać będą ciekawe zadania z klockami i innymi twórczymi narzędziami dostępnymi w laboratorium. 

Badanie to pomoże nam stworzyć grupy o przybliżonych możliwościach i na podobnym etapie rozwoju. Stanowić będzie także podstawę oceny osiągniętych rezultatów po zakończeniu projektu. Na koniec programu także zbadamy kompetencje matematyczne Twojego dziecka, aby sprawdzić skuteczność naszych działań. 

3

zaproszenie na zajęcia

Na tym etapie przekażemy informacje o zakwalifikowaniu do programu. Bardzo chcemy zarazić miłością do matematyki jak największe grono dzieci i rodziców, jednak projekt nakłada na nas pewne ograniczenia w ilości i liczebności grup. Jeżeli nie uda Wam się zakwalifikować do tej edycji – pamiętaj, że jeszcze jedna edycja przed nami 🙂 Zapraszamy też do naszego Laboratorium Malucha oraz Otwartego Laboratorium – możecie z niego korzystać bez wcześniejszych zapisów. 

Udział w warsztatach jest bezpłatny!